Gerçek İsmi Artin Agopyan


340_nBasit bir kişi, başarısız bir üniversite öğrencisi iken, 1978 yıllarında apo’nun üç kişiyle bir örgüt kurup, dışardan bu kadar destek görmesini aklınız alıyor mu?..

Bu dil bilmez, yol-yordam bilmez taşralının, Alman parlamento heyetleriyle görüşmesini, Yunan diplomatları ve istihbarat elemanları tarafından Kenya’ya kaçırılmasını nasıl izah edebilirsiniz ki?..
Bizim mason / dönme basının Artin Agopyan’ı “apo” diye yıllardır şişirdiği malûm… Ama Yalçın Küçük, Doğu Perinçek gibi yazarların, hattâ milletvekillerinin gidip ziyaret ettiği pkk kamplarını, terör stratejisini, iki dediği birbirini tutmayan bu durgun zekâlı herifin plânladığını mı sanıyorsunuz?
Bütün olay, ASALA eliyle 1973’den beri yürütülen Hıristiyan Ermeni terörünün, artık dünya kamu oyunda tepki çekmeye başlaması, Batılı emperyalist devletlerin yeni bir kuklaya ihtiyaç duymasından kaynaklanmıştır… Bu öyle bir kukla olmalıydı ki, ne Hıristiyanlar, ne Batılılar göze batsın!.. Tam tersine, hem Türkiye mesgul edilsin, hem de Türklerle Kürtler birbirini kırsın!.. Ustelik Türkiye’nin Suriye, Irak, İran, Filistin, Libya gibi müslüman devlet ve topluluklar ile arası bozulsun!.. Müslümanları öldüren, kendi insanına zulmeden bir duruma düşsün!.. İşte pkk lideri apo diye bilinen, o camlı bölmenin arkasında zavallı bir tavırla oturan Artin Agopyan’ın hikâyesi!..
Bunu kim ortaya çıkardı biliyor musunuz?.. 31 mayıs 1999 günkü duruşmada söz alan bir şehit babası!.. Başbağlar katliamında oğlunu kaybeden Ahmet Beşkardeş, Artin Agopyan’a hitaben, kırmanç (Kürt) ağzı ile “ez kırmanç im” diye başlayıp “sen Kürt değilsin, Ermenisin!.. Eger Kürt isen, ben şimdi seninle Kürtçe konuşuyorum, bana Kürtçe cevap ver!..” dedi!.. Ve tabii hiç bir cevap alamadı!..
Kürtleri bağımsızlığa kavuşturacağını iddia edip, Türkten çok Kürt öldüren, sözde Kürt “gerilla” kamplarında Türkçe eğitim yaptıran Abdullah öcalan takma adlı Artin Agopyan, gerçekten Ermeni idi, ve Kürtçe bilmiyordu!.. Böylece “apo” diye bilinen kaatilin aslında Ermeni olduğu kendi yüzüne haykırıldı, ve kayıtlara geçti!
Hemen eklemek isteriz ki, bizim Kürt diye bildiğimiz vatandaşlarımız, bu terör furyasınin ortaya çıkışına kadar kendilerine “Kürt” demezlerdi!.. Hâlâ da çoğu o kelimeyi kullanmaz… Kendini Kırmanç, Zaza, Dersimli, Tatar uşağı olarak adlandırır. Boy ve aşiret adlarını kullanır. Bu da Avşar, Karakeçili, Türkmen demekten farksızdır.
Yaa işte böyle!.. Duruşmanın en önemli iki olayından biri bu tesbit iken, bizim mason / dönme medyada gene alt sıralarda yer aldı… Bazı televizyonlar bu konuyu yansıtmak yerine, “size şimdi çok önemli bir olay göstereceğiz,” diyerek apo’nun “gözlük kullandığı” sahneleri yayınladılar!..
Baş terörist ülke A.B.D.’nin ünlü televizyonu C.N.N. ne yaptı, biliyor musunuz?.. Ne bu Kırmanç Türk köylüsünün tesbitini yayınladı, ne de Artin Agopyan’ın Batılı ülkeleri suçlayan ifadelerini!.. Kısaca “apo yaşamasına izin verildiği takdirde ülkede barışı sağlıyacağını söyledi,” dedikten sonra,
– “Şimdi Türkiye’ye sokulmayan Abdullah öcalan’ın avukatına bağlanıyoruz,” anonsunu yaptı!.. Allah Allah!.. apo namlı Ermeni kaatilin zaten Ermeni mi, Kürt mü olduğu belli olmayan hain nitelikli 100 tane avukatı var!.. Bunlar sırayla arz-ı endam edip, kendilerine göre bir “şov” sergiledikten ve Türk devletini suçladıktan sonra, dâvâdan çekiliyorlar!.. Üstelik bizim mason / dönme medyada uzun uzun beyanat veriyorlar, istedikleri reklâmı yapıyorlar!.. “Kimmiş ki, bu yurda sokulmayan avukat?” demeye kalmadı, bir Hollandalı bayan ekranda göründü… Efendim, bu Hollandalı kadın Apo’nun avukatıymış!.. Çok istemiş, gelip dâvâyı üstlenmeyi ama, zalim Türk devleti kendisini yurda bile sokmamış!.. Savunmasi böylece kısıtlanan(!) kaatil Ermeni, eğer mahkûm edilirse, yanlış karar alınmış olacakmış!..
Gördünüz mü, büyük müttefikimiz, sâdık dostumuz Amerika’nın kurduğu tezgâhı?.. Bunca muhabirine rağmen, Türk kanunlarına göre, sanıkları ancak Türk barolarına kayıtlı avukatların savunabileceğini bilmiyormuş gibi yapıp, Türk Devleti’ni suçluyor!
Arkasından C.N.N. spikeri, bir Türk gazeteciye (hadi o salağın adını vermiyelim de rezil olmasın), – “apo’nun beraat etme ihtimali var mı?” diye sormaz mı?.. Aklınca beraati de bir ihtimal olarak zihinlere yerleştirmeye çalışıyor!.. Tabii A.B.D.’nin resmi devlet politikası icabi!.. Hiç unutulmasın ki, ne Amerika’da, ne İngiltere’de, ne de Almanya’da hiç bir özel basın-yayın organı devlet politikası dışında yayın yapamaz!..
O Amerika ki, Teksas Eyaleti’nin (ki bu eyaletler federal devlete kendi rızaları ile katılmışlardır) bağımsızlığı için örgüt kuran 5 kişiden üçünü vurup öldürdü, ikisini de ömür boyu hapse mahkûm etti… Daha geçenlerde bilgisayarlara “melissa” virüsü bulaştırdı diye, eline silah almamış bir gence tam 40 yıl hüküm giydirdi!.. Kalkmış, 40.000 kişinin ölümünden sorumlu bir isyancı Ermeninin “beraat” edip etmeyeceğini soruyor!.

Reklamlar